Modelowanie ciała Exillis – jak to działa?

Szczupła, zgrabna i jędrna sylwetka to marzenie wielu pań. Tymczasem rozmaite badania oraz ankiety jednoznacznie udowadniają, że niewiele kobiet jest w pełni zadowolonych z wyglądu swojego ciała. Coraz popularniejsze stają się więc zabiegi medycyny estetycznej z zakresu modelowana sylwetki. Jednym z najnowocześniejszych oraz najbardziej skutecznych jest z zabieg z wykorzystaniem urządzenia Exillis (o metodzie przeczytasz także www.tourmedica.pl/blog/exilis-odchudzanie-i-modelowanie-sylwetki ).

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez klinikę Dentim Body Care z Katowic, aż 89% Polek ma kompleksy związane ze swoim ciałem i wyglądem. Aż 70% z nich jest skłonnych poddać się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, aby pozbyć się przyczyn kompleksów. – Bardzo wiele kobiet trafiając w ręce lekarzy przyznaje, że było na diecie, chodziło do dietetyka, na siłownię, próbowało zabiegów kosmetycznych, medycyny naturalnej i domowych sposobów. Spora grupa z nich traktuje zabiegi medycyny estetycznej jak ostatnią deskę ratunku, która ma nie tylko zapewnić im nowy, młodszy wygląd, ale także przywrócić wiarę w siebie – powiedziała portalowi kobieta.dziennik.pl Katarzyna Łukasik-Fąferko, właścicielka Dentim Body Care. Jednym z najnowocześniejszych oraz najbardziej skutecznych metod modelowania sylwetki jest zabieg z wykorzystaniem urządzenia Exillis.

Modelowanie ciała Exillis: przebieg i efekty

Exillis to urządzenie przeznaczone do redukcji tkanki tłuszczowej oraz modelowania sylwetki. Wykorzystuje ono ultradźwięki oraz energię o wysokiej częstotliwości, które docierają do tkanki tłuszczowej, podgrzewają ją do temperatury 40-42 stopni, dzięki czemu dochodzi do miejscowej lipolizy (rozkładu) tłuszczu. W efekcie, komórki tłuszczowe są transportowane do wątroby i w naturalny sposób wydalane z organizmu.

Urządzenie Exillis wykorzystuje również technologię RID: rozpoznanie – izolacja – dezaktywacja. Są to trzy etapy, prowadzące do pozbycia się tkanki tłuszczowej. Rozpoznanie to dotarcie ultradźwięków oraz energii do zlokalizowanej głęboko pod skórą tkanki tłuszczowej, jej lokalizacja i przygotowanie do działania podwyższonej temperatury. Proces izolacji polega na przerwaniu włókien tworzących komórki tłuszczowe przy pomocy ultradźwięków – są one po prostu dzielone na mniejsze fragmenty. Z kolei dezaktywacja to nagrzanie komórek tłuszczowych, przez co dochodzi do ich rozkładu. Jednocześnie, rozpoczyna się transport komórek do wątroby, gdzie są metabolizowane, a następnie – wydalane z organizmu.

Zabieg modelowania sylwetki Exillis za każdym razem jest poprzedzony konsultacją lekarską, w trakcie której lekarz ocenia stan skóry oraz określa obszary ciała, które powinny zostać poddane działaniu urządzenia. Całość zabiegu trwa około pół godziny. Najpierw na ciało pacjenta zostaje przyklejona specjalna elektroda, a skóra zostaje pokryta substancją, umożliwiającą efektywny przepływ energii. Następnie głowica urządzenia podgrzewa wybrany fragment ciała – jest to zupełnie bezbolesne dla pacjenta, wyczuwa on jedynie ciepło w obrębie poddawanego zabiegowi obszaru. Możliwe jest miejscowe zaczerwienienie skóry, które mija po około 30 minutach.

Efektem modelowania ciała Exillis jest zauważalny spadek ilości tkanki tłuszczowej w danej partii ciała. Dodatkowo, podgrzanie tkanek stymuluje naturalną produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i jędrna. Urządzenie można więc wykorzystywać również do redukcji cellulitu czy spłycania zmarszczek. W przypadku modelowania sylwetki, dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie od 4 do 6 zabiegów w tygodniowych odstępach. Działaniu urządzenia można jednorazowo poddać obszar około 1000 cm2 (np. brzuch i boczki) – wątroba nie jest bowiem w stanie od razu przetworzyć większych ilości tłuszczu. Warto też pamiętać, że przeciwwskazaniem do tej metody modelowania ciała są m.in. nowotwory, niewydolność wątroby, gruźlica, zakrzepica oraz wszczepiony rozrusznik serca. Cena pakietu zabiegów (jest on wykonywany jedynie w klinikach prywatnych) oscyluje wokół 1 500 zł.

Comments are closed.

 • Nasza kosmetyczka musi być pełna

  48 lat ago
  W sezonie wakacyjnym pojawia się coraz więcej rożnych kosmetyków. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, są to głównie szminki, błyszczyki, pomadki, podkreśla-cze i inne różne kosmetyki, które w znaczący sposób podkreślają wygląd naszej twarzy. Nie ma w tym, więc absolutnie żadnego przypadku profesjonalna kosmetyczka domowa…
 • Zestawy kosmetyczne na trądzik różowaty

  48 lat ago
  W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju zestawy kosmetyczne. Jednymi z takich zestawów są kosmetyki przeznaczone do leczenia trądziku różowatego. Podstawowym kosmetykiem przeznaczonym do pielęgnacji skóry trądzikowej na pewno jest krem na trądzik różowaty. Jego sprzedażą zajmują się różnego rodzaju drogerie i inne sklepy z kosmetykami.
 • No spa max ulotka

  48 lat ago
  No spa max to lek rozkurczowy, który działa też przeciwbólowo w obrębie narządów jamy brzusznej. Podstawową substancją tego produktu, która wchodzi w jego skład jest drotoweryna. Tabletki te stosuje się w momencie skurczu mięśni gładkich pochodzenia nerwowego i mięśniowego. Lek jest bardzo popularny, znany z reklam…
 • Stylizacja i neony

  48 lat ago
  Każda stylizacja ma swoje plusy i minusy oczywiście trzeba jasno powiedzieć, że zaprojektowanie właściwych dodatków to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Chodzi o to, że mamy bardzo dużo możliwości, które pozwalają nam na skorzystanie z najlepszych projektów w wersji total look. Każdy oryginalny dodatek jest na wagę…
 • Zdobienie paznokci

  48 lat ago
  Wiele kobiet nie wyobraża sobie, by można było wyjść z domu bez zrobionego manicure. Jest to prawidłowe podejście, gdyż dłonie zaraz po twarzy najbardziej rzucają się w oczy i świadczą o nas. Na co dzień zazwyczaj się nie szaleje. Lakier jest stonowany i dopasowany do ubioru.…